Praca

Czy chcesz odegrać aktywną rolę w naszej małej rewolucji bez plastiku? Dołącz do zespołu!

Wyślij swoją aplikację e-mailem na adres hello@iamplasticfree.org

Staż w obszarze social media na 3 miesiące (m/f/d)

#WEAREPLASTICFREE - Czy ty też?

Podczas naszego semestru za granicą w Indonezji, my, Kevin i Daniel, byliśmy świadkami tego, jak ziemia cierpi z powodu rosnącego zaśmiecenia. Zainspirowani lokalnymi inicjatywami walczącymi o Indonezję wolną od plastiku, chcemy również zwrócić większą uwagę na tę kwestię w Niemczech, promować alternatywy dla plastiku i pomóc w zapewnieniu, że spełniamy naszą pionierską rolę na całym świecie. Dlatego 4 lata temu założyliśmy #IAMPLASTICFREE.

Zaczęliśmy od naszych słomek do picia #IAMPLASTICFREE, a nasze portfolio obejmuje obecnie różne jednorazowe produkty i materiały opakowaniowe niezawierające plastiku. Naszymi klientami są liczne hotele (25hours, Upstalsboom, Atlantic), restauracje (Mutterland, Neni's), bary (Boilerman Bar, Strandpauli) i sprzedawcy detaliczni (Rewe, Edeka). Ale to dopiero początek.

Szukamy aktywnego wsparcia, aby napędzać naszą małą rewolucję bez plastiku.

Twoje zadania: Copywriting, tworzenie, rewolucjonizowanie

  • Będziesz współpracować z nami nad strategią treści i tworzyć plan redakcyjny, który wykorzystasz do planowania i pisania treści dla naszych kanałów mediów społecznościowych (koncentrując się na Instagramie i LinkedIn).
  • Będziesz śledzić statystyki i analizy, aby tworzyć odpowiednie treści i reklamy
  • Samodzielnie opracowujesz pomysły i środki, aby zmaksymalizować zasięg naszych postów w mediach społecznościowych.
  • Wspierasz nas w wyborze i edycji zdjęć do udostępnienia na Instagramie i Co.
  • Opiekujesz się i doradzasz klientom i zainteresowanym stronom za pośrednictwem mediów społecznościowych i poczty elektronicznej oraz pomagasz nam w codziennych procesach.

Twój profil: Niezależny, pewny siebie, rewolucyjny

  • Studiujesz marketing, media, projektowanie lub komunikację lub jesteś na gap year.
  • Masz doskonałą znajomość pisowni niemieckiej i potrafisz bardzo dobrze wyrażać się zarówno ustnie, jak i pisemnie.
  • Pracujesz niezależnie i masz praktyczną mentalność
  • Znasz aktualne trendy w świecie mediów społecznościowych i sam jesteś aktywny na platformach.
  • Idealnie byłoby, gdybyś miał już doświadczenie w marketingu lub komunikacji w ogóle.
  • Znajomość Adobe Photoshop, Canva lub innych programów graficznych daje dodatkowe punkty.
  • A co najważniejsze: chcesz uczynić świat bardziej wolnym od plastiku.

Co oferujemy?

  • Współpracę w wysoce zmotywowanym zespole
  • Znaczące zadanie z wysokimi korzyściami społecznymi
  • Możliwość aktywnej pomocy w kształtowaniu projektu #IAMPLASTICFREE
  • Miejsce na własne pomysły, sugestie i impulsy
  • Elastyczne godziny pracy z biura domowego
  • W razie potrzeby: wprowadzenie do świata marketingu online

Co ty na to? Masz ochotę stać się częścią naszej małej rewolucji bez plastiku? Prześlij nam swoje CV, krótki list motywacyjny i najwcześniejszą datę rozpoczęcia pracy na adres hello@iamplasticfree.org.